м. Кременчук:
+38 (097) 360-77-37
м. Горішні Плавні:
+38 (067) 705-62-44
» » Апарат для кріоліфтингу Cryolift Labolatories Filorga (ФРАНЦІЯ)

Апарат для кріоліфтингу Cryolift Labolatories Filorga (ФРАНЦІЯ)

Гомеостаз-Гомеотермія

Поняття гомеостазу в біології було введено Клодом Бернаром (1929) для позначення сталості фізіологічних процесів в організмі.

Стан стабільності забезпечується на різних рівнях:

1. позаклітинної рідини (інтерстиціальний простір, кров, лімфа);

2. концентрації мінеральних солей (Na,K,Ca);

3. внутрішньої температури тіла.

Метод Кріоліфт. Наукове обґрунтування

Системи регулювання організму зберігають сталість фізичних, хімічних та біологічних параметрів, незважаючи на зміни навколишнього середовища. Найважливіші системи регулювання гомеостазу мають досить виразні назви.

Гомеотермія

Розгляд греко-латинської етимології цього терміна дозволяє зрозуміти його значення: "homeo" походить від латинського "homoeo”, слова, запозиченого з грецького "homoios”,що означає "схожий", тим часом як "thermie" походить від грецького "thermos ”, Що означає тепло. Організм людини є гомеотермним або теплокровним, так само як організми ссавців та птахів. Холоднокровними називаються організми, температура яких щодо мінлива (рептилії, змії…).

Відповідно, концепція гомеотермії полягає у визначенні нормальної температури тіла людини, навіть якщо вона помітно відрізняється на її різних ділянках. Таким чином, ми підходимо до поняття "термічного балансу", яке випливає з рівноваги між втратами тепла (термоліз) та його утворенням (термогенез). Слід зазначити, що регуляція термобалансу здійснюється на рівні гіпоталамуса, що отримує інформацію від численних шкірних та вісцеральних терморецепторів. /p>

Термічна рівновага

Всі знають, що "нормальна" температура тіла людини становить 37 ° C. Організм може витримувати тільки незначні зміни цього параметра, температура нижче 32 ° C, так само як і температура вище 41,6 ° C становить загрозу для життя. це символічне, можна навіть сказати міфічне, значення - 37 ° С заслуговує на уточнення.Фактично, воно має відношення тільки до "центральної" температури тіла людини, тієї, яка відповідає середостіння, черевної     порожнини, вісцеральному комплексу, центральній нервовій системі (головний та спинний мозок). Інші системи, що включають м'які тканини, м'язи і шкіру, мають помітно відмінні термічні значення. Наприклад, температура шкіри варіює від 30°С до 33°С. Але у всіх випадках регулювання температури відбувається через теплообмін між організмом та навколишнім середовищем та навпаки.

Апарат для кріоліфтингу Cryolift Labolatories Filorga (ФРАНЦІЯ)

Існує чотири типи теплообміну та підтримання температурної рівноваги: 

  • Випромінювання – здійснює передачу тепла між навколишнім середовищем та організмом.
  • Випаровування – відповідає за перетворення рідини на газ, що якраз є потовиділенням.
  • Теплопровідність – перенесення тепла шляхом проведення, коли тіло стикається з твердим субстратом.
  • Конвекція – це той самий випадок, що й попередній, але перенесення тепла здійснюється завдяки руху рідини, наприклад, конвекція в кровотік.

Всі ці процеси необхідні для простого та швидкого регулювання термічної рівноваги і, отже, для підтримки температури нашого організму:

  • ми зігріваємось сонячним теплом (випромінювання)
  • ми миттєво пристосовуємось до різких підвищення температури, що проявляється через потовиділення та розширення судин (конвекція)
  • ми реагуємо на холод, що проявляється тремтінням, яке викликає звуження судин (конвекція), також, ми зігріємося, використовуючи будь-які джерела тепла (теплопровідність). Такі явища, як теплопровідність та/або конвекцію, можна використовувати в терапевтичних цілях.

 

Кріогенія. Фізіологічні ефекти

Лікувальний кріогенез визначається як гіпотермія, спрямована на довільне зниження температури на певній ділянці тіла. Досягається за допомогою теплопровідності та конвекції, кріогенез викликає різні фізіологічні ефекти.

Тканинний рівень

  • Перенесення холоду здійснюється за допомогою теплопровідності джерела, що поширює холод у глибину тканин. Поступово, зниження температури впливає на шкіру, потім на апоневрози, м'язи та сухожилля, які є кращими провідниками, ніж жирова тканина. Досягнутий результат є двояким
  • пропорційне холоду уповільнення обміну речовин
  • відповідне скорочення споживання кисню тканинами.

Судинний рівень

  • На першому етапі застосування локальної кріогенної технології швидко викликає поверхневе звуження судин, що обмежує артеріальний і венозний обмін, зберігаючи тим самим тепло в тканинах.

Цей процес є механізмом терморегуляції. Потім за допомогою такого явища як конвекція кров'яні потоки різних артеріовенозних систем передають холод у глибину тканин.

  • З другого краю етапі, відбувається процес розширення судин, який іде їх первинним звуженням. Цей процес має назву "мисливська відповідь" і сприяє вивільненню різних біохімічних речовин. Фактично, він відповідає гіпертермії захисту, яка має на меті обмежити ризик пошкодження шкіри, спричинений холодом.
  • На третьому етапі спостерігається повторне чергування вазоконстрикції та вазодилятації, що захищає шкіру.

Неврологічний рівень

Анальгезуючий ефект, який класично виникає при проведенні кріогенного лікування, пов'язаний зі спільною дією кількох процесів, що досягаються теплопровідністю.

  • Приведення в дію системи Gate Control за допомогою стимуляції периферичних закінчень крупнокаліберних нервових волокон (Aa і Ab) блокує передачу больового імпульсу в задні роги спинного мозку.
  • Знижується швидкість проведення больового імпульсу через повільні волокна (С та Аa).
  • Нейтралізація терморецепторів призводить до різкого зниження чутливості шкіри.

Кріотерапія. Визначення

Використання холоду в терапевтичних цілях набуло широкого поширення останніми роками. Холод може бути отриманий та застосований різними способами: фізичними, хімічними, із застосуванням газу.


Історія. Лікування холодом бере свій початок із давніх часів. Використання льоду на лікування ран було описано ще Гіппократом (460 – 377 рр. е.). Через технічні труднощі у виробленні холоду, кріотерапія стала інтенсивно розвиватися лише останніми роками завдяки сучасним технологіям та розширенню знань.


Термічний шок. Поняття "термічний шок" вперше почало вживатися в 70-ті рр. Експериментальні дослідження гіпотермії (кріотерапії) наочно показали, що ефективність цієї технології проявляється при строгому дотриманні певних правил: зниження температури має бути здійснене в мінімальні терміни, поступове охолодження наводить до зниження ефекту.

Справді, термічним шоком можна керувати, контролюючи дію теплопровідності та конвекції.


Методи. Вироблення холоду може бути здійснене багатьма способами і простими і складнішими:

Лід. Це найдавніший і найпростіший спосіб виробництва холоду. Він не є найефективнішим, оскільки теплопровідність не забезпечує максимального термічного шоку і ефекти гіпотермії досить швидко зникають.

Охолоджуючий гель. Цей метод дуже простий і практичний, тому що гель міститься в пакетику, який відразу після використання поміщають у морозилку. Переваги: ​​термічний шок інтенсивний та тривалий. Негативна сторона в тому, що гель твердне і не повністю прилягає до поверхні шкіри. Повітря між пакетиком та шкірою відіграє ізолюючу роль та значно зменшує теплопровідність, що сильно знижує ефективність термічного шоку.

Охолоджуючий газ. Холод досягається за рахунок випаровування вуглекислого газу мікрокристалічною формою сухого льоду. Ця технологія, без сумніву, ефективна, але потребує спеціального дорогого технічного обладнання.

Стабілізований "електричний" холод. Ця найсучасніша технологія є результатом модернізації досліджень Пельтьє.

Ефект Пельтьє. У 1834 році французький фізик Пельтьє (1785-1845) відкрив наступний феномен: при пропусканні електричного струму через місце спайки двох послідовно розташованих напівпровідників різних типів (N і P), спостерігається одночасне нагрівання одного зі спаїв та охолодження іншого. <!-- >

N: напівпровідник типу N

P: напівпровідник типу P

J: металеве з'єднання

Слідуючи цьому принципу, "елемент Пельтьє" складається з пристрою, утвореного з двох напівпровідників (один типу N, інший типу P), розташованих між двома металевими пластинами, що проводять тепло. Згодом, при постійній інтенсивності (I), відповідно згодом (t), одна поверхня нагрівається, інша охолоджується.

Поверхня, що охолоджується. Поверхня, що нагрівається. Щоб покращити енергетичну ефективність- елемент Пельтьє збільшують послідовним розташуванням модулів бази. Теоретично, елемент Пельтьє може бути використаний і для охолодження, і зігрівання. Так як достатньо змінити напрямок електричного струму, щоб перевести одне в інше. В електричній практиці сутність цього явища застосовується у виробництві холоду, тому елемент Пельтьє порівнюють з "електричною крижинкою”. Пристрій Пельтьє - це швидкий спосіб досягти сильного стабільного охолодження до бажаної температури. Ось чому пристрій Пельтьє сьогодні є найкращим джерелом кріотерапії.

Концепція методу Кріоліфт. Фундаментальні засади

Метод Кріоліфт є особливою технологією кріотерапії, спеціально адаптованою для естетичної медицини. Її специфіка визначається двома рівнях:

  • на першому здійснюється охолодження шкіри
  • на другому, вирішення спеціальних завдань

Охолодження шкіри. Метод Кріоліфт вимагає строго встановлених параметрів - між +5 і -15С, що відповідає оптимальному температурному рівню застосування цієї технології. Таким чином, для досягнення оптимальної температури необхідно мати спеціальне високотехнологічне обладнання. Слід також наголосити на важливості точного дотримання параметрів, оскільки:

  • температура вище +5С, забезпечує недостатнє охолодження та не дозволяє досягти потрібного результату
  • температура нижче -15С, дає занадто сильне охолодження і використовується для досягнення швидкого аналгетичну ефекту.
Апарат для кріоліфтингу Cryolift Labolatories Filorga (ФРАНЦІЯ)

Завдання. Метод завжди забезпечує індивідуальний підхід до проблеми пацієнта, який визначається показаннями, програмою лікування, застосовуваними препаратами та забезпечує вплив на різні анатомічні структури шкіри

  • епідерміс
  • паппілярний шар дерми
  • ретикулярний шар дерми
  • гіподерма
  • судини мікроциркуляції
  • вільні закінчення чутливої іннервації

У зв'язку з цим метод Кріоліфт вимагає суворого дотримання техніки застосування.

Методики. У момент нанесення кріогенного джерела на шкіру передача холоду здійснюється за двома напрямками: по поверхні та в глибину. До того ж, як ми знаємо, два механізми набувають чинності:

  • теплопровідність, яка при прямому контакті передає холод з поверхні в глибші шари і, отже, впливає на всі рівні.
  • конвекція, яка використовує артеріальні та венозні судини мікроциркуляції для проведення тепла безпосередньо в глибину тканин.

У комплексі, теплопровідність та конвекція здійснюють три основні ефекти

Анальгезуючий. Кріогенний вплив дозволяє уповільнити проведення нервових імпульсів від периферичних рецепторів Аa та Аb у задні роги спинного мозку та скорочує швидкість проведення нервових імпульсів по волокнах А та С, запускаючи в хід "Gate Control System” Аналгезуючий ефект здійснюється швидко і дозволяє провести деякі досить болючі процедури, наприклад такі як механічна ексфоліація шкіри.

Парадоксальне розширення кровоносних судин. Нанесення холоду на шкіру викликає рефлекторне звуження судин мікроциркуляції, що є результатом механізму терморегуляції. Цей ефект не становить інтересу в естетичному лікуванні. Але за початковим звуженням судин завжди слідує їх розширення та викид різноманітних   хімічні речовини. Цей процес має великий інтерес, оскільки вазодилятація змінює вазоконстрикцію, забезпечуючи ефект парадоксальної вазомоторики.

Кріодермофорез. Ефект парадоксальної вазомоторики, викликає розширення судин та дозволяє покращити проникнення активних препаратів у шкіру. Як у випадку іонофорезу з гальванічним струмом або сонофорезу з ультразвуком, застосування криогенного джерела на шкірі здійснює дермофорез, основні принципи якого визначаються відповідно до етимології цього терміна (дермо: шкіра, а форез: проникнення). Таким чином, проникнення лікарських засобів через шкіру є невід'ємним принципом дермофорезу.

Унікальним обладнанням для даної методики став апарат Кріопро, а процедура стала називатися - Кріоліфтинг.

Ви вирішили змінити свою зовнішність і хочете, щоб результат відповідав Вашим очікуванням?
Запишіться на прийом
До наших спеціалістів!
Або зателефонуйте нам: +38 (097) 360-77-37 +38 (066) 840-27-04
Кременчук
Горішні Плавні