м. Кременчук:
+38 (097) 360-77-37
м. Горішні Плавні:
+38 (067) 705-62-44
» » » Лазерне видалення гемангіоми

Лазерне видалення гемангіоми

Лазерне видалення гемангіоми

Гемангіома  – доброякісна судинна пухлина, що вражає дітей віком до 1 року. Гемангіоми зустрічаються приблизно у 10 із 100 малюків. У 80% дітей ці пухлини виникають у період від 2-х тижнів до 2-х місяців.

Найбільш сучасним та безпечним, лікувально- та косметично ефективним методом є лікування, що призводить до видалення гемангіом за допомогою судинного лазера – Fotona Nd: YAG  із довжиною хвилі 1064 нм. Лазер практично безболісно, ​​не травмуючи шкіру та нешкідливо для пацієнта, стимулює розсмоктування гемангіом. Лазерна енергія цієї довжини хвилі вибірково поглинається гемоглобіном. При дії лазерної енергії відбувається нагрівання еритроцитів та внутрішньої стінки судин. Судини пухлини склеюються і потім поступово розсмоктуються. Текстура шкіри у своїй не змінюється. Рубці не формуються. До лазерної енергії чутливий лише гемоглобін, тому фотон світла, проходячи крізь шкіру, не впливає на неї. Внутрішні органи також не піддаються дії лазера, адже квант енергії проходить лише на глибину 3-5 мм. Процедури лазерного лікування гемангіоми проводяться амбулаторно та рекомендовані для видалення гемангіом до виконання дітям 12 міс.

 

Лазерне видалення гемангіоми

Видалення простої та поверхневої гемангіоми проводиться одноразово.

Результат можна побачити за 8-12 тижнів після проведення сеансу лазеротерапії.

Для видалення комбінованої гемангіоми потрібно кілька процедур, що повторюються в середньому через 6-8 тижнів. Але результат освітлення судинної освіти, зменшення її площі, зміна висоти пухлини можна спостерігати вже після проведення першого сеансу. Основною помилкою батьків є вичікувальна тактика в надії на спонтанну регресію. Однак більшість гемангіом регресують лише частково, залишаючи після себе гіпертрофію або атрофію м'яких тканин, зміни текстури шкіри, залишкові підшкірні та внутрішньошкірні судини. Хірургічне висічення пухлини може залишити рубцеві зміни шкіри і часто призводить до рецидиву пухлини. 

Враховуючи простоту, нешкідливість, безболісність та високу ефективність даного методу лазерного видалення гемангіом, ця процедура має бути рекомендована широкому колу і дітей та дорослих, які мають цю патологію.

 

*FT (Fotona Technology) – це унікальна за своєю ефективністю лазерна технологія, розроблена компанією Fotona, що забезпечує безпрецедентну точність роботи лазера, гарантує абсолютну безпеку виконуваних процедур, мінімальні терміни відновлення та чудові естетичні результати, недоступні жодній іншій лазерній системі у світі.

 

Салон лазерної косметології  «ЛІЛУ» практикує лазерне лікування гемангіом з 2004 року. Процедуру проводить судинний лікар-флеболог  Власенко Володимир Володимирович.

Що таке гемангіома?

Гемангіома – доброякісна судинне утворення, що є наслідком порушення розвитку судин в ембріональний період.Остаточно причина появи гемангіом нині незрозуміла. Але вважається, що до них можуть призводити ГРЗ, на які мама перехворіла в перші 3-6 тижнів вагітності, коли йде закладка судинної системи плода.

Гемангіоми - найпоширеніші доброякісні новоутворення у дитячому віці, які можна знайти у кожної десятої дитини, а у недоношених дітей навіть частіше. За даними різних авторів становить приблизно від 20% до 50% від усіх пухлинних уражень дитячого віку. У деяких випадках гемангіоми можуть бути множинними.

Лазерне видалення гемангіоми

 

Більшість гемангіом не видно відразу після народження, а з'являються протягом перших двох тижнів життя дитини. Спочатку батьки помічають почервоніння схоже на подряпини, яке замість того, щоб зникнути, збільшується в розмірі та обсязі. Гемангіоми мають такі особливості: більшість гемангіом виникають в перші два-три тижні життя  і виявляються в перший рік життя дитини-ці новоутворення кровоносних судин можуть набути швидко прогресуючий характер. Може також спостерігатися спонтанне зникнення гемангіоми. Інтенсивність фарбування гемангіом різна - від рожевого до червоного, від вишневого до темно-бордового. Колір гемангіоми залежить від глибини поширення та величини просвіту зачеплених судин. У 30% випадків  зворотний розвиток не завершується повністю з успішним результатом  і вимагає надалі додаткових маніпуляцій.  Спонтанне зникнення не є гарантією чудового косметичного результату. Одужання може відбуватися по-різному.

 

Проста гемангіома має червоний або синьо-червоний колір, розташовуються поверхнево, чітко відмежована, вражає шкіру та кілька міліметрів підшкірного жирового шару, росте переважно убік. Поверхня гемангіоми гладка, рідше – нерівна, іноді дещо виступає над шкірою. При натисканні гемангіома блідне, але потім знову відновлюють свій колір.

Кавернозна гемангіома розташовується під шкірою у вигляді обмеженого вузла. Виглядає як пухлиноподібне утворення, покрите незміненою або синюшною на верхівці шкірою. При натисканні гемангіома спадає і блідне (внаслідок відтоку крові) Комбінована гемангіома є поєднанням поверхневої і підшкірної гемангіоми (проста і кавернозна). Змішана гемангіома складається з пухлинних клітин, що виходять із судин та інших тканин. Зовнішній вигляд, колір і консистенція визначаються тканинами, що входять до складу судинної пухлини.

Де найчастіше розташовуються гемангіоми?

На першому місці за частотою випадків виникнення гемангіом стоїть область голови. В основному гемангіоми розташовуються на повіках, області чола аж до волосистої частини голови, біля кореня або кінчика носа, на щоках, включаючи область щік зсередини рота, слизової очей.

На друге місце за частотою ураження виходить область статевих органів. Забруднення цих місць сечею та випорожненнями, тертя пелюшками або одягом може призводити до виразок та кровотеч гемангіом, а також занесення в ці місця інфекцій. Часто гемангіоми зустрічаються на верхній частині тіла, на ручках та ніжках дитини. Гемангіоми можуть також розташовуватися в невидимих ока місцях: внутрішніх органах, м'яких тканинах і кістках. Трапляються і випадки множинних гемангіом у різних місцях.

Чи потрібно лікувати гемангіоми?

Кавернозні та комбіновані гемангіоми практично не регресують.Факт спонтанної регресії гемангіоми часто неправильно оцінюється сімейними лікарями та хірургами загальної медичної мережі. Вони приписують цю якість гемангіомам абсолютно у всіх випадках, майже всім пацієнтам, залишаючи їх найчастіше без спостереження та лікування

Лазерне видалення гемангіомиРіст гемангіом непередбачуваний. Іноді невелика поверхнева гемангіома за кілька місяців може перетворитися на велику та глибоку гемангіому з ураженням різних небезпечних анатомічних зон або органів, без надії на зупинення зростання.

Неважко уявити що у разі прогресування гемангіоми в області молочної залози, біля ока, вуха, носа, в порожнині рота крім косметичного дефекту може розвинутися порушення зору, слуху, дихання, порушується акт ковтання.

 

Розраховувати на спонтанну регресію пухлини в такому випадку дуже небезпечно. Не менше 10% гемангіом можуть протягом життя дитини призводити до різноманітних ускладнень. Враховуючи, що гемангіома є судинною пухлиною, за певних несприятливих умов кров у цих судинах може тромбуватися (згортатися) що призводить до сильних болів, інтоксикації, підвищення температури, виразки та нагноєння гемангіоми. Методи профілактики виникнення гемангіом в даний час не відомі, оскільки точно не встановлені фактори, що викликають її. Але необхідно дуже уважно поставитися до профілактики ускладнень, тобто. її збільшення у розмірах, травмування, тромбування, виразки, нагноєння. Дуже важливо не прогаяти момент, коли гемангіома почне рости інвазивно або інфільтративно, руйнуючи навколишні органи та тканини, як злоякісна пухлина. Вік хворого не повинен бути обмежуючим фактором лікування дитини з гемангіомою. На жаль, є випадки, коли в тримісячному віці хворий може бути в занедбаному, жалюгідному стані. Насталі ускладнення служать негайним сигналом до лікування гемангіоми. Це можуть бути не тільки виразки з інфекцією, але й порушення у функціонуванні органу, сильна анемія внаслідок кровотечі, сильне зростання гемангіом з порушенням прилеглих тканин. Для показань до лікування гемангіом служить також психологічний стан батьків та дитини. Відомо, що зворотний розвиток гемангіом може розтягуватися на роки,  а якщо гемангіома знаходиться на відкритих ділянках, це може приносити певний дискомфорт хворому.

Гемангіома на обличчі і в області статевих губ та анального отвору розглядається як екстрений косметичний випадок і вимагає  лікування протягом трьох днів.

Гемангіоми з явною тенденцією до зростання (збільшення площі розповсюдження вдвічі за один тиждень) повинні бути оброблені відразу ж,  а при іншому збільшенні – протягом тижня.

Гемангіоми в роті та всередині щік також розглядаються як екстрений випадок і повинні бути оброблені лазером перед тим, як виникне потреба в їхньому хірургічному видаленні. У 95% випадків такі судинні пухлини лікуються нехірургічним шляхом. Таке лікування можна починати з раннього віку - практично відразу після постановки діагнозу. І чим раніше розпочати, тим кращими будуть результати. Мета лікування – усунути пухлинний процес, припинити зростання пухлини, отримати найкращий функціональний та косметичний результат.


 

 

 

Видалення гемангіоми простий 5мм/1 см у діаметрі 1200/2200 грн.
Видалення гемангіоми простий 2-3 см у діаметрі 3800-5000 грн.
Видалення гемангіоми комбінованої 1-2 см в діаметрі
4500 грн.
Видалення гемангіоми комбінованої до 3-5 см в діаметрі             5500-8000 грн.           
Ви вирішили змінити свою зовнішність і хочете, щоб результат відповідав Вашим очікуванням?
Запишіться на прийом
До наших спеціалістів!
Або зателефонуйте нам: +38 (097) 360-77-37 +38 (066) 840-27-04
Кременчук
Горішні Плавні