Схильність до варикозу часто передається у спадок. Поштовхом до початку хвороби може стати мало рухливий спосіб життя, огрядність і особливо вагітність, коли навантаження на ноги зростає, а кровообіг утруднений. Якщо жінка знає, що її мама, бабуся страждали від розширення судин та її венозна система слабка, вона має ще до пологів пройти курс лікування, що дозволяє зміцнити судини. І дотримуватися певних правил, що не дозволяють хвороби розвинутися. Якщо хвороба вже далася взнаки, то не варто тягнути час і займатися самолікуванням, це може обернутися дуже важкими наслідками. На ранніх стадіях можливо використовувати медикаментозну профілактику за допомогою спеціальних препаратів так званих веноттоків, що зміцнюють венозну стінку. Вилікувати хворобу медикаментозними засобами не можна, можна лише полегшити її симптоми (зняти біль та тяжкість у ногах, покращити кровообіг). Проводити це необхідно під наглядом лікаря, щоб не прогаяти момент, коли необхідно перейти до лікування. Необхідно також пам'ятати, що чим занедбаніша хвороба, тим її важче вилікувати
Види судинних захворювань:
Розширення судин може бути двох видів: розширення артеріальних судин (телеангіектазії, гемангіоми, купероз і так звані «винні плями») та розширення венозних судин (варикозне розширення вен). Гемангіоми та телеангіектазії – це судинний малюнок з яскраво-червоних «зірочок» або «павутинок» може бути на обличчі та на ногах.
Причини виникнення:
Внутрішні захворювання які призводять до появи варикозу, можуть бути такими: недостатній венозний відтік в області лицьової вени, запальні процеси в шкірі, підвищений артеріальний тиск, захворювання серця та судин, шлунково-кишкового тракту, печінки, яєчників, щитовидної або підшлункової залози, прийом гормональних препаратів, зміна гормонального фону при вагітності чи менопаузі. До несприятливих зовнішніх факторів, сприяють розширенню судин, відносяться екстремальні погодні умови - сильний вітер, інтенсивні сонячні промені, спека та холод. Особливо негативно впливає на судини різниця між низькою температурою на вулиці та температурою сильно натоплених приміщень. До професійних факторів, що сприяють виникненню розширених судин, відноситься частий контакт із вапном, розчинниками, агресивними очищувальними засобами.
Забруднення навколишнього середовища промисловими сполуками та їх подальший контакт зі шкірою також може вражати систему кровопостачання шкірних тканин. До таких речовин відносять діоксид сірки, який виділяється в атмосферу при згорянні рідкого палива (мазуту), дизельного палива та вугілля, оксиди азоту, що потрапляють у повітря у складі вихлопних газів автомобільних двигунів.
До одного з важливих факторів, що впливають на стан судин, відноситься спосіб життя.До захворювання може призвести неправильне харчування, зловживання алкоголем, стреси, мало рухливий спосіб життя.
Розвиток захворювання:
Розширення великих судин на ногах є сигналом небезпечного захворювання - варикозу, на який страждає близько 20% населення України і майже у 90% жінок спостерігається варикоз того чи іншого ступеня.
Хвороба починається з того, що венозна стінка перестає мати форму і починає розширюватися. Основними симптомами захворювання є: набряклість і тяжкість у ногах, судоми, біль, що тягне. Кров у патологічно зміненій судині застоюється, густіє, утворюється тромб. У місцях утворення тромбу, стінки вени уражаються дедалі більше і судина дедалі більше розширюється. Наступний етап – порушується і лімфатичний струм, ноги починають лисніти, стають бронзовими, потім коричневими. Після чого виникають незагоєні трофічні виразки, особливо це часто зустрічається у людей похилого віку. Небезпечним ускладненням може стати тромбофлебіт, який у народі називають «закупоркою вен». Основною загрозою є тромби (згустки крові), які переміщуються по судинах, (і) можуть потрапити в нижню статеву вену, а звідти в легеневу артерію і перекрити її. Цей найнебезпечніший стан називається тромбоемболією і рідко має смертельний результат.
Методи лікування:
Розширення артеріальних судин (телеангіектазії, гемангіоми і так звані «винні плями») у багатьох випадках можна віднести до косметичних недоліків, воно ефективно лікуєтьсяза допомогою лазера. Метою лазерного імпульсу є гемоглобін, що у проблемному судині. Внаслідок впливу судини пустіють і їх стінки злипаються, а потім розсмоктуються, не залишаючи слідів. Залежно від характеру уражень, діаметра та кольору патологічних судин використовуються різні фільтри випромінювань. Процедура зазвичай триває кілька хвилин. Якщо судини дуже великі і розташовані декількома шарами, лікування повторюють приблизно через місяць.
Фотокоагуляція - це метод лікування з використанням джерела імпульсного світла, за допомогою якого кровоносні судини нагріваються, а кров у них згортається. Надалі судина заростає сполучною тканиною, а шкіра набуває природного кольору. Ще один спосіб лікування – це склеротерапія. У просвіт судин вводять спеціальну речовину, що викликає «злипання» судин, а потім і їх зникнення.
Розширення венозних судин
Якщо набряклість не спадає протягом дня, а на ногах з'явилися темні плями, які з часом можуть перетворюватися на варикозні виразки, знадобиться хірургічне лікування. Воно допоможе уникнути такого небезпечного ускладнення як тромбофлебіт. Поверхневі вени беруть він лише 5% навантаження, решта ж навантаження посідає більш глибокі вени. Якщо поверхневу розширену вену прибрати вся кров піде в глибші вени, кровообіг у них посилиться, і варикоз не виникне. Існують два способи хірургічного лікування варикозних вен: склеротерапія та венектомія.
Склеротерапія - цей метод заснований на ін'єкції спеціального препарату - її склерозанту в область варикознорозширених судин з наступним накладенням бандажу, внаслідок чого вена пустіє і склеюється і надалі повністю зникає. Необхідна кількість процедур залежить від особливостей ураження вен, їх можливо від 1 до 5. Тривалість процедури 15-45 хвилин. Після проведення процедури лікар порадить 10-30 хв походити, щодня ходити не менше години, 2 тижні не приймати гарячу ванну, 1,5-2 місяці не відвідувати лазню, сауну, не відвідувати тренажерний зал.
Венектомія - хірургічний метод лікування. Операція ліквідує неспроможні підшкірні вени та невеликі варикозні вузли, запобігає подальшому розвитку варикозу та виникнення ускладнень (гіперпігментація, трофічні виразки).
Профілактика:
. Виключити слід лише ті види вправ, які можуть призвести до травмування ніг. Надмірна вага веде до перевантаження вен та швидкого прогресування хвороби. Слід вживати більше овочів і фруктів: вони містять клітковину, з якої синтезують головне при профілактиці варикозу - рух. Дуже корисна звичайна ходьба, при якій литкові м'язи стискаються навколо судин, покращують роботу судинних клапанів та допомагають прокачувати кров через вени. Для оздоровлення венозної системи корисні рухливі види спорту - біг, їзда на велосипеді, спортивна ходьба, плавання речовини, необхідні для зміцнення венозної стінки. Необхідно обмежити жирне, гостре та солоне. Важливий момент профілактика запорів, вони призводять до постійного збільшення тиску у венах та ускладнюють венозну недостатність.
Видалення судинної сітки на ногах 1 імпульс | 25 грн. |