м. Кременчук:
+38 (097) 360-77-37
м. Горішні Плавні:
+38 (067) 705-62-44

Лікування пітливості

Термін гіпергідроз (підвищена пітливість) походить від латинського «гіпер», що означає підвищений і «гідро», що відповідає російському слову вода. Підвищене чи надмірне потовиділення лікарі називають гіпергідрозом.

Хоча б один раз у житті кожна людина відчувала неприємні відчуття від раптово «зляканих» і тому «промокнули» рук або стікаючої краплі поту з пахвової западини. І це нормально. Тобто нормально, коли виникають такі стани епізодично у відповідь на життя«емоційні бурі».

Нервова система людини реагує на емоції почастішанням серцебиття, підвищенням тиску, приведенням м'язів у тонус. А у крайніх ситуаціях реагують і потові залози, які починають виділяти піт. Такі стани медики не відносять до хвороб.

Гіпергідроз - стан патологічний

Інтенсивне потовиділення може починатися навіть за невеликого хвилювання. 

Варто тільки хворому гіпергідрозом подумати про те, що він має рукостискання, як руки моментально стають мокрими. Поява крапель поту на долонях викликає страх, який у свою чергу викликає ще більше потовиділення. Патологічне замкнене коло, як кажуть фізіологи. І розірвати його самостійно під силу далеко не кожному. 

Така здавалася б проста та банальна проблема як гіпергідроз переростає в таку проблему як невроз та депресія, які тягнуть за собою вже цілий вагон проблем — невдачі в особистому житті, невдачі на роботі.

Досі багато лікарів роками лікують підвищену пітливість за допомогою препаратів формаліну, заспокійливих пігулок і навіть гіпнозу. Хоча вже 50 років існує методика радикального усунення підвищеної пітливості долонь. Визнання офіційного

статусу підвищеної пітливості долонь досягло свого піку після того, як у США при цьому захворюванні витрати на операцію стали покриватися медичною страховкою. 

Говорячи про гіпергідроз, слід розрізняти два стани - загальна підвищена пітливість та локальна підвищена пітливість. Найчастіше маємо на увазі локальний есенціальний гіпергідроз. На цей різновид гіпергідрозу припадає більшість випадків захворювання. Досі не відомо, чому виникає цей вид гіпергідрозу (тому він називається есенціальним). Загальна або генералізована пітливість може бути наслідком цілого ряду причин (інфекцій, ендокринних, пухлинних захворювань та ін.). 

Лікування пітливості

Як правило, йдеться в таких випадках, не про локальний, а про загальний гіпергідроз, тобто підвищений потовиділення з усієї поверхні шкіри. 

Розрізняють 3 основні види локального гіпергідрозу:

  • пахвовий;  
  • долонний;
  • стопний.

Застосування препаратів ботулотоксину (Ботокс, Діспорт) – один з найефективніших методів лікування локалізованого гіпергідрозу пахвових областей, долонь, стоп, особи.

Механізм дії

При внутрішньошкірному введенні ботулотоксин блокує передачу імпульсів з нервових закінчень, що регулюють потовиділення, до потових залоз. Не отримуючи сигналів від нервової системи потові залози в дію ботулотоксину припиняють виділяти піт.

Ефективність

Введення Ботоксу, Диспорту та інших препаратів, що містять ботулотоксин, може забезпечувати таку ефективність припинення потовиділення, яку неможливо досягти іншими методами (застосування антиперспірантів, електрофорез, хірургічні операції).

Протягом усього періоду дії препарату спостерігається ангідроз або значне зменшення потовиділення у місцях, де проводилося введення ботулотоксину. 

Але тривалість дії ботулотоксину обмежена. В середньому його дія триває близько 6 місяців, потім потовиділення поступово відновлюється. Для підтримки ефекту потрібні повторні процедури.

На відміну від симпатектомії, після ін'єкцій Ботокса, Диспорту та інших препаратів ботулотоксину компенсаторний гіпергідроз виникати не повинен (хоча деякі пацієнти, у яких лікування призводило до ангідрозу в дію, все-таки відзначають деякий перерозподіл потовиділення).

Перед лікуванням

Перед лікуванням аксиллярного гіпергідрозу волосся в пахвовій області краще голити за кілька днів до процедури (але не безпосередньо перед нею, оскільки запальні явища, які можуть виникати після гоління, є протипоказанням до проведення процедури).

При лікуванні гіпергідрозу стоп перед процедурою доцільно проведення апаратного педикюру, зменшення товщини рогового шару шкіри стоп - щоб полегшити проведення ін'єкцій.

Перед лікуванням синдрому Фрея, гіпергідрозу долонь підготовка шкіри не потрібна.

За добу до ін'єкції препаратів ботулотоксину слід виключити активну фізичну працю, заняття спортом, відмовитись від вживання спиртних напоїв.

Безпосередньо перед процедурою можливе проведення діагностичної проби Мінору для уточнення меж області гіпергідрозу.

Процедура

При гіпергідрозі обличчя та пахвових западин перед введенням препарату найчастіше застосовується анестезія шляхом нанесення анестезуючого крему. Можливе застосування місцевого охолодження шляхом прикладання пакету з льодом. Проведення ін'єкцій у цих областях можливе і без знеболювання.

Чутливість шкіри долонь і особливо стоп вище. Для повноцінного знеболювання може застосовуватися аплікаційна анестезія.

Для полегшення роботи лікаря може проводитися розмітка зони ін'єкцій - окреслення меж області та нанесення точок ін'єкцій спеціальним маркером або зеленкою.

Оскільки дія ботулотоксину, введеного в одну точку, поширюється на ділянку шкіри діаметром близько 2 см - відстань між точками ін'єкцій становить не більше 2 см. Кількість точок, загальна доза та доза, що вводиться в кожну точку, розведення препарату залежать від оброблюваної області, ступеня вираженості гіпергідрозу та протоколу лікування. Чоловікам потрібна більша доза препарату, ніж жінкам.

В середньому, на одну процедуру лікування гіпергідрозу пахв, долонь або стоп потрібно близько 100 ОД Ботокса або 500 ОД Диспорту, що вводяться приблизно 50 точок.

Препарат вводяться тонкою голкою внутрішньошкірно – на глибину 2-3 міліметри. При правильній глибині введення (якщо не проводилася провідникова анестезія) пацієнт під час ін'єкції повинен відчувати відчуття печіння, а в місці ін'єкції утворюватися "гудзик" (як при постановці реакції Манту). Сама процедура нетривала – 20-40 хвилин.


Гіпергідроз пахви (зменшення зайвої пітливості) 50 од. 6000 грн.
Гіпергідроз пахви (усунення зайвої пітливості) 100 од. 9000 грн.
Гіпергідроз долоні (зменшення зайвої пітливості) 50 од. 6000 грн.
Гіпергідроз долоні (усунення зайвої пітливості) 100 од. 9000 грн.
Гіпергідроз стопи (залежить від розміру стопи) 12500 грн.
Гіпергідроз на обличчі 1 зона (крила носа/верхня губа) 1800/2200 грн.

 

 

Ви вирішили змінити свою зовнішність і хочете, щоб результат відповідав Вашим очікуванням?
Запишіться на прийом
До наших спеціалістів!
Або зателефонуйте нам: +38 (097) 360-77-37 +38 (066) 840-27-04
Кременчук
Горішні Плавні