м. Кременчук:
+38 (097) 360-77-37
м. Горішні Плавні:
+38 (067) 705-62-44
» » ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЛАЗЕРИ ДЛЯ ЕПІЛЯЦІЇ

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЛАЗЕРИ ДЛЯ ЕПІЛЯЦІЇ

Для епіляції в медицині застосовується червоне випромінювання, яке найглибше проникає в шкіру і добре поглинається меланіном. Червоне випромінювання практично не поглинається ліпідами, білками та нуклеїновими кислотами, тому воно не викликає активації перекисного окислення ліпідів і не має мутагенності. Придатне для епіляції випромінювання дають лазери: рубіновий, олександритовий, діодний та неодимовий (Nd:YAG). Який з них найефективніший спробуємо розібратися.
Лазери, що застосовуються для епіляції, розрізняються по довжині хвилі випромінюваного світла, а також по енергії випромінювання та тривалості імпульсів. Залежно від параметрів лазера   пошкодження фолікула може бути фотомеханічним (у випадку Nd:YAG лазера), коли основним руйнівним фактором є швидке розширення тканини при нагріванні, або фототермічним, коли відбувається коагуляція, обвуглювання (карбонізація) або випаровування (вапоризація).
Цікаво, що на відміну від побутових методів епіляції ефект від лазерної є пролонгованим, тобто зростання волосся продовжує порушуватися, а їх кількість зменшуватиметься після завершення курсу епіляції. Це зумовлено декількома факторами:

  • Теплова дія викликає коагуляцію судин, що живлять волосяний фолікул. Це призводить до поступової атрофії фолікула та припинення росту волосся. 
  • Теплова дія запускає процес програмованої загибелі в клітинах фолікулярного епітелію, що призводить до атрофії фолікула. 
  • Відбувається порушення регуляції фаз росту волосся через порушення взаємодій між ростовими клітинами фолікула.

 

Рубіновий лазер

Рубіновий лазер генерує червоне випромінювання з довжиною хвилі 694 нм - у максимумі поглинання меланіном. Гемоглобін при даній довжині хвилі поглинається слабо. Довгоімпульсний рубіновий лазер виробляє світлові імпульси тривалістю близько 3 мс, забезпечуючи потік енергії до 40 Дж/см2. Частота проходження імпульсів рубінового лазера зазвичай близько 1 Гц (один імпульс на секунду), тобто це відносно повільно діючий лазер.
 Оскільки мішенню для даного типу лазера є виключно меланін, цей вид епіляції не застосовується при засмаглій шкірі, а також для світлого волосся. Ефективність епіляції підвищується при типах шкіри I і II за Фіцпатриком у поєднанні з темним волоссям. Світле і руде волосся, а також волосся на засмаглій шкірі або ж на шкірі IV і V типу не видаляються. Нині рубінові лазери не застосовуються.

Олександритовий лазер

Александритовий лазер генерує випромінювання з довжиною хвилі 755 нм, тобто в області мінімального поглинання гемоглобіном та максимального поглинання меланіном. Тривалість імпульсів становить 0,25 – 300 мс. Олександрит - швидший лазер в порівнянні з рубіновим, так як частота повторення імпульсів до 1,5 Гц. Потік енергії тканини становить до 20-40 Дж/см2 однією імпульс. При цьому потрібно близько 10 процедур для косметологічного ефекту видалення волосся. Проте, обмеження за типами шкіри I-ΙΙ за Фіцпатриком все-таки залишаються. Враховуючи той факт, що більша частина населення України відноситься до ΙΙΙ типу шкіри (тобто шкіра смуглява, що легко піддається засмагі), то олександритовий лазер у цьому випадку є абсолютним протипоказанням для обробки даної категорії людей. Даний лазер також не справляється з волоссям, що містить невелику кількість меланіну. На сьогоднішній день олександритові лазери вважаються застарілими та майже не використовуються. 

Діодний лазер

Діодний лазер генерує випромінювання на довжині хвилі 810-820 нм у ближньому інфрачервоному спектрі, тобто області повного поглинання меланіном. Тривалість імпульсу - від 5 до 400 мс, частота - 2 Гц, потік енергії на тканині - до 100 Дж/см2. Діодний лазер, застосовується всім типів шкіри I-V, включаючи афро-американцев. Діодний лазер являє собою пристрій для неінвазивної світлової терапії, створений спеціально для видалення будь-якого небажаного волосся, що навіть містить малу кількість меланіну на всіх ділянках тіла і на будь-якому типі шкіри. 
Діодний лазер є Золотим Стандартом серед усіх світових установок у світі. З його появою вперше стало можливим говорити про перманентну епіляцію волосся, тобто про повне припинення росту волосся!

За результатами клінічних випробувань визнано, що ефективність діодного лазера в кілька разів вища, ніж у історично ранніх типів лазера. Це означає, що для епіляції необхідна менша кількість процедур, в середньому це 4-6, процедури швидкі і комфортніші, зростання волосся між процедурами припиняється. Це перший лазер, офіційно схвалений Ассаціаціей FDA для епіляції волосся у підлітків. Це лазер, який має спеціальний режим ВТР (час термічної релаксації) для щойно засмаглої шкіри. 

Лазер неодимовий (Nd:YAG лазер)

Неодимовий лазер широко застосовується у лазерній медицині для видалення глибоких підшкірних судин. Генерація лазерного випромінювання здійснюється на переходах іонів неодиму (Nd3+), які вбудовані в алюмо-ітрій-гранатові кристали (yttrium-aluminium garnet – YAG). Тому такий лазер найчастіше називають Nd:YAG лазер. 
 Nd:YAG лазер випромінює інфра-червоне світло у ближньому діапазоні та має довжину хвилі 1064 нм. Це випромінювання мінімально поглинається меланіном у верхніх шарах шкіри (тобто такий лазер дуже слабко розпізнає волосся), зате проникаючи у глибокі шари, дуже добре поглинається гемоглобіном у червоній судині та оксигемоглобіном у синьому.  Тривалість імпульсу 0,25 -300 мс, потужність до 300 Дж/см2.
Nd:YAG лазер не має обмежень за типами шкіри. Ефективно видаляє судини, але малоефективний для епіляції волосся.

Ви вирішили змінити свою зовнішність і хочете, щоб результат відповідав Вашим очікуванням?
Запишіться на прийом
До наших спеціалістів!
Або зателефонуйте нам: +38 (097) 360-77-37 +38 (066) 840-27-04
Кременчук
Горішні Плавні