СИЛА ПЕПТИДІВ
Що таке пептиди та як вони діють?
Упевнені, що ви куштували, радили своїм клієнтам або, принаймні, бачили косметику з пептидами. Це – найновіші супер-інгредієнти, які включають до складу косметичних засобів, поряд з антиоксидантами, факторами росту та рослинними стовбуровими клітинами. Що в них такого особливого і чому вони використовуються тільки в найякісніших продуктах догляду за шкірою?
Щоб розібратися, згадаймо уроки хімії. Пептиди – це сполуки амінокислот, складові білка. Амінокислоти з'єднуються в ланцюжки, які називаються пептидами, а ланцюжки пептидів, своєю чергою, утворюють білки. Іншими словами, пептиди – це "цеглина", з яких будується наше тіло.
За красу шкіри в нашому тілі відповідають природні білки колаген та еластин. З роками будівництво нових клітин стає все більш складною справою - цегла раз у раз випадає, стає не на свої місця і т.д. У результаті зовнішній вигляд шкіри змінюється - вона стає менш пружною, зморшкуватою, загалом, старіє.
Вже досить давно колаген, еластин і кератин вигадали додавати в косметичні засоби, але їхня ефективність, на жаль, невисока. Молекули білків дуже великі – це як величезний бетонний блок, який неможливо використовувати для ремонту цегляної стіни. Через великий розмір молекули білка не можуть проникати через роговий шар шкіри і тому надають лише поверхневу дію.
Пептиди ж набагато менше за розміром, вони досить малі для того, щоб проникнути через зовнішній "мертвий" шар шкіри. Виявляючи живі клітини в більш глибоких шарах, вони діють як умілі виконроби, наказуючи клітинам відновлюватися і задаючи для них потрібну програму. Вони відправляють шкірі. хімічні сигнали, змушуючи її виробляти колаген і, як наслідок, молодіти.
Пептиди бувають різними, і кожен із них виконує свою функцію. Наприклад, у продукції Hydropeptide використовується понад 60 різних пептидів, висока ефективність яких була доведена медичними дослідженнями. Всі види пептидів націлені на те, щоб зробити шкіру кращою: покращують структуру та еластичність, зменшують запалення та набряклість (наприклад, під очима), розгладжують шкіру, розслабляють м'язи обличчя, тим самим роблячи зморшки менш помітними.